Brit: Ekonomické zprávy z domova českých krmiv značky Brit

08/04/2013 Press, VAFO Brit -

Český výrobce superprémiových krmiv značky Brit, společnost Vafo Praha, přebírá od března 2013 veškeré výrobní aktivity TROPE a.s. Ta se specializuje na produkci krmiv pro hlodavce, akvarijní ryby a doplňků pro psy a koně. Navíc podle ekonomických výsledků za rok 2012 značka Brit zvýšila meziročně svůj odbyt o 10 tisíc tun krmiva – tedy více než 33 %.

Majitel společnosti Vafo Praha, Pavel Bouška, k převzetí produkce značky TROPE říká: „Věříme, že spojení výrobních kapacit a odborných znalostí firmy TROPE se zázemím silné značky Brit bude pro zákazníky obou společností přínosné.“ Hlavní činností TROPE a.s. doposud byla zakázková výroba kompletních krmiv pro hlodavce, okrasné a akvarijní ryby a další částí sortimentu doplňková krmiva a pamlsky pro psy a koně.

Společnost Vafo Praha se zabývá vývojem, výrobou a distribucí krmiv pro psy a kočky už 19 let. V roce 2012 vyprodukovala 40 tisíc tun krmiva s obratem 1 miliardy CZK. Pro představu se jedná zhruba o 2 tisíce plných kamionů. Výrobu zajišťuje 84 zaměstnanců ve třech moderních závodech. Zhruba 30 % produkce připadá na český trh a Brit tak patří k lídrům tuzemského trhu v oblasti pet foodu. Zbylých 70 % tvoří úspěchy ve sféře zahraničního obchodu na evropských i exotických trzích: značka Brit je zastoupena ve Skandinávii, Polsku, Německu, Francii, Pobaltí, Rusku i jihovýchodní Asii, dohromady ve 45 zemích světa.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
8/4/2013 Brit – TZ DOC
8/4/2013 Brit – ilustrační fotky ZIP

Vstup do diskuze