VEKA AG: Plánujete výměnu oken? Držte se rad odborníků a zaměřte se na kvalitu, úsporu a design

07/04/2015 Press, VEKA AG -

Začátek jara bývá často ve znamení dlouho plánované výměny oken. Ta by se ale neměla omezit pouze na výběr dodavatele kvalitních oken a montážní firmy. Má smysl také volit vhodné zasklení pro maximální tepelnou úsporu, tloušťku stěn nebo design, který koresponduje s fasádou a lokalitou domu.


Pro kvalitu oken jsou rozhodující použité komponenty: dvojité nebo trojité izolační zasklení různých tlouštěk, kování a také okenní profily. Dnešní moderní novostavby i rekonstruované starší domy při stavbě či renovaci vyžadují okna, která budou ruku v ruce s designem plnit i maximální požadavky tepelných úspor. Klíčovou položkou je výběr vhodného okenního profilu, který se musí vyrovnat s hmotností skel a pevně ukotvit kování. Velká tloušťka vnější stěny okenního profilu a jeho jakost rozhodujícím způsobem přispívá k ochraně proti vloupání i k nejlepším tepelně a zvukově izolačním schopnostem oken. Volit bychom tak měli nejvyšší jakostní třídu A. V neposlední řadě je třeba také vybrat vhodný tvar okna. Může jím být jak klasický hranatý design, tak i systém s oblými tvary.

Inovativní úsporné okno
Inovativním řešením je například VEKA SOFTLINE 82. Tento systém se svou sedmikomorovou geometrii rámu a trojitým zasklením patří mezi profily s vysokou tepelnou úsporností, zvukovou izolací a extrémní životností a bezpečností. Hluboké zapuštění skla do profilu o hloubce 25 mm redukuje tepelné mosty a snižuje nežádoucí nebezpečí kondenzace vody, ať už v oblasti okraje spoje okenní tabulky nebo na vnitřní straně profilu. S elegantními tvary a lehce zaoblenými hranami pro mimořádně malou pohledovou šířku je vhodný pro novostavby i rekonstrukce starších domů.

Mimořádné zdvižně posuvné dveře
Úsporný inovativní systém však nemusíte využít pouze pro vaše nová okna, ale také pro zdvižně posuvné dveře. VEKASLIDE 82 představují perfektní doplněk právě okenního systému SOFTLINE 82. Mají exkluzivní vzhled v klasickém designu SOFTLINE, vynikající tepelnou izolaci, dokonalé funkce i optimální vlastnosti z hlediska provedení. Jsou vhodné jak pro novostavby, tak i pro renovované objekty. Hladké plochy rámů beze spár a rušivých hran podtrhují atraktivní design nového výrobku, stejně jako dokonalá návaznost křídla, zárubně a prahu. Zároveň nemají žádná viditelná těsnění, takže nežádoucí „smuteční okraje“ patří skutečně minulosti.

Barva ladí s fasádou a interiérem
Barevná okna a dveře skýtají architektonickou variabilitu a jsou důležitým prvkem pro celkový vzhled stavby. S rozsáhlým výběrem univerzálních barev a dřevěných dekorů VEKA nabízí individuální řešení uspokojující vkus každého. Barevnou úpravu oken a dveří můžete harmonicky sladit s každým typem domu a úpravou fasády, lze je použít z jedné nebo z obou stran, a také je můžete jakkoli kombinovat; dokonce různé barvy z vnitřní a vnější strany.

Další informace můžete získat na www.veka.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
7/4/2015 Výměna oken – TZ DOC
7/4/2015 Výměna oken – fotky ZIP