STIHL Timbersports: Dřevorubecký sport STIHL Timbersports roste a sílí

24/04/2015 Press, STIHL -

Letošní rok představí rekordní počet devíti závodů a dva tuzemské vrcholy sezóny.

Dvanáctá sezóna české série STIHL TIMBERSPORTS má připraveno rekordních 9 závodů na různých místech republiky. Důvodem je zvyšující se zájem veřejnosti o tento atraktivní sport, ale i rozrůstající se česká špička. Závodníci slibují líté a vyrovnané boje o letošní vavříny. Zakončením jarní části bude finále této série ve Frenštátu pod Radhoštěm. Celkovým vyvrcholením bude v říjnu mistrovství České republiky v Plzni na Náměstí Republiky, které je zároveň kvalifikací na listopadové mistrovství světa v Poznani.

První závod startuje už tuto neděli v Písku. Kvalifikační závody se konají ve čtyřech disciplínách (springboard a hot saw jsou představeny pouze exhibičně). Finále STIHL TIMBERSPORTS CZECH SERIES 2015 představí kompletních šest disciplín, ve formátu jaký známe z minulých let z mistrovských klání.

Martin Komárek, náš nejlepší sportovní dřevorubec, úřadující vicemistr světa a několikanásobný medailista z MS a ME říká: „Celá série je odměnou pro nadšení všech těch mladých, ale i starších kluků, kteří jsou ochotni se tak vytrvale věnovat tomuto krásnému a náročnému sportu. Dvanáct let se já, partneři a parta lidí okolo mě snažíme budovat a propagovat tento sport. To, že se koná u nás hned 9 závodů, je nádherný stav, který nás zavazuje i do budoucnosti.“

Mistrovství ČR v Plzni představí nový atraktivní formát, který byl představen poprvé loni na mistrovství světa. Do bojů postoupí 12 nejlepších z kvalifikačních závodů. Po třech disciplínách se soutěžní pole zredukuje na 8. Následně před samotnou finálovou královskou Hot saw dokonce jen na šest nejlepších.

Hlavní organizátor celé série, Jan Brabec říká: „Je potěšující vidět zvyšující se zájem o tento sport a i díky němu můžeme stále růst do počtu závodů. Jsem rád, že se nám podařilo okamžitě zareagovat na nové trendy a převzít v rámci mistrovství ČR zbrusu nový divácky atraktivní formát. Osobně se těším, kam se zase za ten rok většina závodníků posunula a jak bude prohánět Martina Komárka.

Kvalifikační závody pro MČR
• Neděle 26. dubna od 12.00 hod., Písek, Velké náměstí
• Neděle 3. května od 12.00 hod., Sušice, náměstí Svobody
• Sobota 9. května od 12.00 hod., Milevsko, Park Bažantnice
• Sobota 13. června od 10.00 hod., Dobřany, náměstí Tomáše Garrigue Masaryka
• Neděle 6. září od 12.00 hod., Žďár nad Sázavou, náměstí Republiky
• Sobota 12. září od 12.30 hod., Ostrava, Slezskoostravský hrad
• Sobota 26. září od 13.00 hod., Ústí nad Labem, Letní kino

Finále STIHL TIMBERSPORTS CZECH SERIES 2015
• Neděle 7. června od 11.00 hod., Frenštát pod Radhoštěm, Amfiteátr na Horečkách

Mistrovství ČR
• Neděle 4. října od 12.00 hod., Plzeň, Náměstí Republiky

Co čeká na závodníky při STIHL Timbersports?
Závodníci budou muset prokázat svojí sílu, zručnost, rychlost a přesnost v šesti disciplínách. Jako první na ně čeká SPRINGBOARD, při kterém se musejí vypořádat s přesekávání kmene z prkna ve výšce. Následují STIHL STOCK SAW, řezání klasickou motorovou pilou, a STANDING BLOG CHOP, přesekávání stojícího kmene. Další výzvou se stane SINGLE BUCK, kde musejí závodníci předvést své dovednosti s ruční pilou. V disciplíně UNDERHAND CHOP musí sportovci prokázat svoji zručnost v přesekávání ležícího kmene a jako třešnička na závěr je připravena disciplína s názvem HOT SAW, řezání extrémně silnou pilou.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
24/04/2015 Dřevorubecký sport STIHL Timbersports roste a sílí – TZ DOC
24/04/2015 Dřevorubecký sport STIHL Timbersports roste a sílí – fotky ZIP