LEVELSPORTKONCEPT: LEKI den – zimní sportovci vzali LEKI továrnu útokem

27/04/2015 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

LEKI-LogoV sobotu 25. dubna 2015 se v tachovské továrně LEKI uskutečnila velká oslava za účasti všech zimních sportovců této značky. LEKI je největší výrobce holí na světě a továrna v Tachově zásobuje celý svět. Tiskové konference se zúčastnila prakticky kompletní česká lyžařská špička v počtu 18 sportovců. V Tachově se objevila taková jména jako Lukáš Bauer, Gabriela Soukalová, Ondřej Bank, Michal Šlesingr, Eva Vrabcová Nývltová a mnoho dalších.

Celého dne se aktivně zúčastnila osobně i majitelka firmy LEKI Waltraud Lenhart a starosta města Tachov Jiří Struček, který nechal všechny sportovce podepsat do zlaté pamětní knihy města. V rámci celodenního programu měli všichni zúčastnění možnost nahlédnout pod pokličku výroby těchto holí a poslechnout si přednášku o technologiích a výrobních procesech.

Celodenní program zahájila na tiskové konferenci sama majitelka a hlava stále rodinného podniku LEKI, Waltraud Lenhart. Ta promluvila k přítomným sportovcům a poděkovala všem zaměstnancům za jejich skvělou spolupráci, bez které by hole LEKI nemohly být tam, kde jsou nyní.„Naším hlavním cílem a největší odměnou je spokojený zákazník, to považujeme za nejdůležitější úspěch. Proto se snažíme přenést do naší výroby stejně kvalitní výkony, jako se daří předvádět našim sportovcům.“

Například Gabriela Soukalová si vyzkoušela nový Trigger Shark Systém (madlo a poutko), který přináší mnohá vylepšení. Gabriela k tomu říká: „Tento systém zacvaknutí a vycvaknutí je pro biatlon úplně fantastický. Pomáhá mi ušetřit cenné vteřiny. Nový systém je ještě lepší a komfortnější.“

Ondřej Bank, který teprve před 10 dny sundal ortézu a pomalu začíná rehabilitovat, po pádu na MS přiznává: „Bez kvalitních holí by moje výkony po celou uplynulou sezónu nemusely být tak dobré a moje rozhodování jestli pokračovat či ne bylo o hodně jednodušší. Proto ANO pokračuji a zaměřím se pouze na rychlostní disciplíny,“ dodal s úsměvem.

Eva Vrabcová Nývltová byla po ukázce výroby ohromená náročností výrobního procesu: „Byla jsem překvapená, kolik práce se skrývá za výrobou jediné hole, od které se téměř denně odrážím,“ vyjádřila obdiv přítomným zaměstnancům závodu česká jednička v běhu na lyžích.

„Nadchnul mě celý proces zpracování, který se musí provádět v několika krocích, aby bylo vše perfektní a hůl měla ideální vlastnosti,“ popisuje nevšední zážitek Lukáš Bauer, který celý den žertoval, že stopu vymění za křeslo v místní vrátnici.

Pětinásobná deaflympijská vítězka Tereza Kmochová pověděla o svém nedávném obrovském úspěchu na Deaflympiádě v Rusku. „Nejhorší byl první závod, po kterém ze mě naštěstí spadla velká část nervozity. Každý další závod to bylo lepší a lepší, páté zlato byla už jen neuvěřitelně sladká tečka za celými hrami.“

Michal Šlesingr na otázku jak by si představoval své vysněné hole, odpověděl stručně a jasně: „Nevím, proč bych si měl představovat něco lepšího, když ty nejlepší možné hole už máme.“

O výrobě
Výroba se do nově vybudovaného areálu v Tachově přesunula z nedalekého Částkova v roce 2000
a z původního překladního skladu se stala velkovýroba, kde se v dnešní době vyrábí hole LEKI pro celý svět. LEKI zaměstnává v Tachově zhruba 210 zaměstnanců, kteří se aktivně podílejí na neustálém vývoji a výrobě holí pro všechny druhy sportů. Zhruba každých 7 sekund je v Tachově vyrobena jedna hůl. Jen v loňském roce zde bylo vyrobeno přes 1 200 000 ks holí, přičemž nejprodávanější je s více než 100 000 kusy ročně oblíbený model Response určený pro nordic walking. Vyrábí se zde nejen sportovní hole, ale například i speciálně upravené hole pro myslivce nebo pro tělesně postižené.

O značce LEKI
Německá firma LEKI patří bezpochyby do světové špičky v oblasti sjezdových, běžeckých a trekových holí, holí pro nordic walking a sportovních rukavic. Všechny její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, funkčností a důrazem na bezpečnost. Vývoj holí, rukavic a dalšího vybavení probíhá v těsné spolupráci se závodní veřejností, horskými vůdci, prodejci a dodavateli, což zaručuje, že výrobky jsou opravdu funkční a plní požadavky všech svých uživatelů.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
27/04/2015 TZ LEKI den – zimní sportovci vzali LEKI továrnu útokem DOC
27/04/2015 LEKI Den v Tachově – foto v tiskové kvalitě ZIP