VEKA AG: Společnost VEKA AG přináší na český trh nový systém posuvných dveří VEKASLIDE

08/11/2010 Press, VEKA AG -

Praha, 8. listopadu 2010 – Společnost VEKA AG je již 40 let jedním z největších výrobců plastových okenních profilů s vedoucím postavením na celosvětovém trhu. Německá společnost VEKA AG, která nyní ve 26 dceřiných společnostech zaměstnává na třech kontinentech téměř 3 000 spolupracovníků, dále poskytuje dveřní profily, rolety do oken a také plastové desky.

Nyní VEKA AG přichází na český trh s novým systémem pro zdvižně posuvné dveře VEKASLIDE, který má výrazně lepší vlastnosti než dosavadní systém HST. Umožňuje totiž vyrábět zdvižně posuvné dveře hned v pěti základních schématech dělení a otevírání. Velkoplošné prosklené plochy lze podle potřeby posouváním otevírat a poskytnout tak bezbariérové propojení interiéru s venkovním prostorem.

Podle požadavků moderní architektury dosáhl VEKASLIDE elegantního a štíhlého vzhledu, což jistě ocení každý tvůrce moderní architektury. Tvarování pohledových částí odpovídá designu oblíbených okenních systémů VEKA. Co se týká barevného provedení rámové konstrukce, je možné kromě základního bílého vyrábět dveře v jednostranně i oboustranně barevné variantě v celém sortimentu standardní nabídky. V současné době Veka představuje zhruba 40 barevných odstínů jak v oblíbených imitacích dřeva, tak i v pastelových barvách.

Systém VEKASLIDE umožní dodávat elementy velkých rozměrů – až do šířky 6,5 metrů a výšky 2,6 metrů, přičemž posuvná křídla mohou být až 3 metry široká.
V souladu se zpřísňujícími se požadavky na úsporu tepla byly také výrazně zlepšeny tepelně izolační vlastnosti u zdvižně posuvných dveří VEKASLIDE. Zdokonalené těsnění posuvných prvků je předpokladem pro dosažení velmi příznivých hodnot vodotěsnosti a spárové průvzdušnosti výrobků. Všechny hlavní profily nového systému budou samozřejmě vyráběny zásadně s tloušťkou vnějších stěn ve třídě A podle ČSN EN 12608, což je plně v souladu s dlouhodobou strategií firmy VEKA AG. Spolu s vyměřenými výztužemi a důmyslnou konstrukcí to umožňuje dodávat stabilní a bezpečné velkoplošné zdvižně posuvné dveře.

Systém VEKASLIDE přináší významné zvýšení kvality v segmentu stále více žádaných velkoplošných prosklených posuvných dveří. Architekti tak dostávají možnost pracovat s kvalitním a atraktivním stavebním prvkem. Koncoví zákazníci budou využívat výhod vysoké estetické úrovně a uživatelského komfortu zdvižně posuvných dveří. A partneři firmy
VEKA AG mohou nabízet velmi zajímavý a kvalitní výrobek.

Další informace můžete získat na www.veka.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
08/11/2010 VEKA AG_VEKASLIDE – TZ DOC
08/11/2010 VEKA AG – fotky ZIP

Vstup do diskuze