TOI TOI: Z tragédie na Loveparade by se měli poučit organizátoři akcí i u nás

04/08/2010 Press, TOI TOI -

Nedávná tragická událost na Loveparade v Německu otřásla nejen rodinami pozůstalých, fanoušky taneční hudby, organizátory či duisburgskou radnicí, ale i pořadateli hromadných akcí po celém světě. Smrt návštěvníka je noční můrou snad každého organizátora jakékoli akce. Bezpečnost návštěvníků se ovšem často podceňuje.

V Čechách je v plném proudu nabitá festivalová sezóna. Komunikace pořadatele, úřadů, policie, záchranných složek a zkušená bezpečnostní agentura hrají klíčovou roli v bezproblémovém průběhu velkých akcí.

Správný odhad chování a pohybu davu, dostatečné množství přístupových a únikových cest, simulace krizových situací jako použití výbušniny nebo vznik paniky by v přípravné fázi akce neměly být opomenuty.

„V TOI TOI se snažíme vyvíjet komplexní systémy pro zajištění hromadných akcí. Nezabýváme se pouze nejznámějšími chemickými toaletami a pisoáry. Disponujeme řešeními v oblasti řízení pohybu davu, jako jsou vstupní koridory, nášlapné bariéry nebo policejní zábrany. Dokážeme také nabídnout služby zkušené bezpečnostní agentury, která v zárodku dokáže odhadnout hrozící nebezpečné situace a začít rychle a efektivně jednat,“ říká Karel Svoboda, jednatel společnosti TOI TOI, který má s velkými akcemi dlouholeté zkušenosti. „V praxi se bohužel setkáváme s podceňováním bezpečnostní otázky ze strany pořadatelů akcí. Letošní Loveparade je neuvěřitelnou ukázkou hazardu s lidskými životy a ukázkou, že v oblasti bezpečnosti účastníků se šetřit opravdu nevyplácí. Snad se začne blýskat na lepší časy, světlým příkladem by mohla být agentura Live Nation, která v posledních letech pořádala velké koncerty Pink, R.E.M. a Metallica,“ dodává Karel Svoboda.

Loveparade letos ukázala, v co se může obrátit záměr poskytnout velkolepý zážitek všem milovníkům hudby a festivalů. Její rozměr byl monstrózní, nemající srovnání s akcemi dosud v Čechách pořádanými, ale nevhodně zvolený prostor a obecné zanedbání bezpečnosti může mít katastrofální následky i při akcích daleko menších.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
04/08/2010 Loveparade – TZ DOC ZIP
04/08/2010 Loveparade – fotky ZIP

Vstup do diskuze