STIHL: Individuální přistup značky STIHL: Není sekera jako sekera!

17/10/2014 Press, STIHL -

Není sekera jako sekera. A když se vám do ruky dostane ručně kovaná sekera STIHL 1926, okamžitě tušíte, že držíte něco výjimečného. Jméno STIHL je už od svého založení v roce 1926 synonymem pro výjimečnou kvalitu a dalším dokladem tohoto přístupu jsou i sekery řady 1926. Výrobci STIHL mysleli na různorodé využití, a proto do nabídky zařadili sekery ve třech variantách: lesnickou, univerzální a štípací sekeru.

Tajemství kvality se skrývá v použitých materiálech
Sekery STIHL 1926 jsou ručně ukovány ze speciálního druhu vysoce kvalitní oceli. Rukojeti jsou vyrobeny z nejlepšího dřeva pomalu rostoucího horského jasanu s hustými letokruhy, jehož dřevo se mimo jiné vyznačuje vysokou stabilitou. Rukojeti jsou navíc dvojitě voskovány. Ostří seker je chráněno kvalitním koženým pouzdrem.

Sekery jsou vyráběny skutečnými kováři
Pro každou sekeru mistr kovář pečlivě vybírá vhodný materiál a stejně jako u většiny prémiových výrobků ho zpracovává ručně: sekery jsou vytvořeny volným kováním za použití bucharu. Poté jsou zlehka ručně broušeny na vodou chlazeném korundovém brusném kameni. Tak je zachována tvrdost materiálu a přitom zaručena vysoká kvalita ostří a odolnost proti opotřebení. Vytříbená ruční práce slibuje také optimálně tvarované topůrko.

Každý kus je originál
Každé topůrko je nakonec označeno logem STIHL, každý kus ale stále zůstává jedinečný. O tom se přesvědčíte také při pohledu na hlavu sekery, která je vždy označena individuálním výrobním číslem.

Všechny tři varianty seker STIHL 1926 představují výsledek kvalitní řemeslné práce, který vzniká pod přísným dohledem značky Andreas STIHL spol. s r. o.

STIHL 1926 štípací sekera (délka 80 cm, hmotnost 2750 g)
Maximálně odolná sekera, která je navíc tvarována tak, aby štípání dřeva bylo co nejjednodušší. Cena: 2 981 Kč

STIHL 1926 lesnická sekera (délka 70 cm, hmotnost 1200 g)
Ideální sekera do lesa. Dlouhé topůrko poskytuje výbornou pohybovou energii pro kácení a odvětvování. Cena: 2 452 Kč

STIHL 1926 univerzální sekera (délka 40 cm, hmotnost 700 g)
Perfektní sekera pro všestranné použití. Je výborně vyvážená a kompaktní. Cena: 1 701 Kč

Výrobky STIHL nehledejte v hobby marketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a účel jeho využití optimální. Prodejce vám vždy předá stroj připravený k provozu a bude vás informovat o správné a bezpečné obsluze, případně vám poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků. Podrobné informace o produktech a autorizovaných prodejcích STIHL naleznete na www.stihl.cz.

Andreas STIHL spol. s r. o.
Andreas STIHL spol. s r. o. je dceřinou společností koncernu STIHL HOLDING AG & Co. KG a současně výhradním obchodním zastoupením tohoto světového výrobce malé lesní a zemědělské mechanizace v ČR. Historie společnosti STIHL sahá do roku 1926, kdy Andreas Stihl založil s několika spolupracovníky nevelkou strojírenskou firmu. Dnes skupina STIHL zaměstnává více než 12 000 pracovníků po celém světě. Důraz na inovace, uplatňování progresivních technologií i poznatků vlastního výzkumu – to jsou základy, na kterých stojí proslulá kvalita a spolehlivost produktů STIHL.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
17/10/2014 TZ – Není sekera jako sekera DOC
17/10/2014 SEKERY 1926 ZIP