Brit: Krmiva Brit v roce 2011: opět o krůček dál

23/01/2012 Press, VAFO Brit -

Společnost VAFO Praha, český výrobce krmiv pro psy a kočky značky Brit, navzdory ekonomicky nestabilní době zvýšila v roce 2011 svůj odbyt. Má za sebou spuštění provozu v druhé továrně a nově také expandovala do jihovýchodní Asie a na Střední východ.

Oproti výsledkům z roku 2010 firma VAFO Praha zaznamenala v roce 2011 o 32 % vyšší obrat (tedy cca 750 milionů CZK). Zasloužil se o to nejen vzrůstající zájem na tuzemském trhu (↑19 %), ale i posílení exportu (↑42 %). Kromě upevnění vlajkové značky Brit na trzích v Polsku, Rusku či Skandinávii, svou nabídkou společnost oslovila i nové regiony v jihovýchodní Asii a na Středním východě. Dohromady své produkty distribuuje již do 45 zemí. „Objem výroby tak v roce 2011 stoupl na 30 tisíc tun krmiva, což je pro představu 1500 kamionů,“ vypočítává Pavel Bouška, jednatel VAFO Praha s.r.o.

Se zvýšeným zájmem o produkty došlo i k zahájení výroby v druhé továrně (v jižních Čechách) a rozšíření týmu na 50 zaměstnanců. „Zároveň jsme investovali do nových výrobních technologií, například do nákupu moderní automatické baličky a zvýšení kapacity výrobní linky, dodává Pavel Bouška s tím, že v neposlední řadě bylo nutné vybudovat nové kancelářské zázemí v domovských Chrášťanech u Prahy.

Z hlediska sortimentu v uplynulém roce došlo k nárůstu prodeje značky Brit, zejména v kvalitativních kategoriích super premium a premium. Produkty Brit byly rozšířeny o řadu gurmánských konzerv pro psy, nové druhy superprémiového krmiva a masových pochoutek pro kočky. Jednou z priorit byla i práce na rozšíření maloobchodní sítě prodejců, respektive dostupnosti produktů značky Brit, které se stávají jedním z leaderů na nezávislém trhu pet food v České republice.
Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
23/1/2012 Krmiva Brit – TZ DOC
23/1/2012 Brit – logo ZIP

Vstup do diskuze