Libor Podmol: Trojnásobný vicemistr světa, Libor Podmol, se konečně dočkal a zaslouženě může slavit titul mistra světa ve Freestyle motocrossu

15/12/2010 Ostatní, Press -

Současně s tímto titulem hrdě oznamujeme, že Libor je jednou z hlavních tváří nové velkolepé evropské freestylové tour Extreme Freestylers, která se představí pražským divákům 18. června v Synot Tip Aréně.

Praha – 15. prosince – Libor Podmol se stal o víkendu v brazilské Fortalese mistrem světa ve freestyle motocrossu. Po třech druhých místech se mu konečně podařilo zlomit toto „prokletí“ a vystoupat na samotný vrchol. Liborovi se podařilo nasbírat celkem 222 bodů ve třinácti kláních. Druhý Brice Izzo z Francie získal o osm bodů méně. Přesto to nebyla cesta zrovna jednoduchá, jelikož Libor si na začátku října v posledním závodě série X-Fighters v Říme přivodil po pádu otevřenou zlomeninu klíční kosti. Následovala hodně urychlená léčba, stop na jeden závod a souboj s bolestí v závodě v Rize. Pak už následovalo vítězné tažení za titulem.

Jak hodnotí svůj titul Libor Podmol: „Když jsem si zlomil klíční kost, tak jsem to opravdu viděl hodně bledě. Říkal jsem si, že je to fakt hrozná smůla, ale na druhou stranu jsem se kousnul. Touha vyhrát byla opravdu velká. Už mě nebavilo být věčně druhý. Hodně mi pomohlo, že jsem zvládl tlak domácího prostředí a vyhrál oba závody v Ostravě, kde jsem se opět vyhoupl do čela. Pak už jsem neponechal nic náhodě a raději vyhrál ve Vídni i v Brazílii.“ S úsměvem dodává: „Věřte mi, že to ale byly nervy. Teď jsem momentálně velmi spokojený a nadělil jsem si opravdu moc pěkného Ježíška. Letos jsem kvůli závodu ve Vídni vynechal FMX Gladiator Games, takže se těším, až se zase ukážu českému publiku na velké akci, kterou bezesporu bude červnová zastávka Extreme Freestylers v Praze v Edenu.“

V posledním závodě v Brazílii prošel Libor vítězně kvalifikací. K prvenství mu stačilo být celkově čtvrtý, i přestože by jeho hlavní soupeř Francouz Izzo vyhrál. Brice Izzo ve finále předvedl výbornou jízdu: Lazyboy Flip, Tsunami Flip, Underflip and a Stripper Flip, za kterou získal 425 bodů. Libor byl pod tlakem, ale dokázal udržet nervy na uzdě a předvedl svou standardně precizní jízdu sestávající se z Underflipů, Cliffhanger Flipu a Superman Seat Grab Flip Indy. Celkové skóre 429 bodů. Je dobojováno, Libor vítězí v posledním závodě a stává se mistrem světa.

EXTREME FREESTYLERS – open air freestylový masakr
Zároveň se Libor stává jednou z hlavních tváří nové open air freestylové show, která se valí do Prahy. 18. června se pražský Eden a Synot Tip Aréna může těšit na 4 hodiny zábavy pro celou rodinu – to nejlepší z freestyle motocrossu, frontflip, backflip na Harley Davidsonu, double backflip na minibiku, sněžný skútr, čtyřkolka, živá kapela, DJ, ohně, pyro efekty, extravagantní tanečnice a mnoho dalšího.

Kromě celého opravdu nabitého programu, akce opět představí Libora pražským divákům a nabízí se i nepřímý souboj mezi Liborem jako mistrem světa a Natem Adamsem vítězem X-fighters, který je považován za současného krále FMX. Kdo je vaším favoritem? (více o akci v samostatné zprávě).

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
15/12/2010 Libor Podmol_mistr světa FMX – TZ DOC
15/12/2010 O Liboru Podmolovi DOC

Vstup do diskuze