Martin Komárek skončil stříbrný na mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS v Norsku.

10/09/2012 STIHL -

Martin Komárek skončil stříbrný na mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS v Norsku a ukázal, že je dlouhodobě nejlepším evropským sportovním dřevorubcem. Vítězem se stal úřadující a fenomenální Novozélandský Maor Jason Wynyard.

Hostitel ZOH z roku 1994, Norský Lillehammer, se o víkendu stal hlavním městem dřevorubeckých sportů, konalo se tu mistrovství světa STIHL Timbersports. Čech Martin Komárek, dokázal, že je pravidelným sběratelem cenných kovů na tomto nejprestižnějším světovém klání a získal stříbrnou medaili. Musel se sklonit jen před naprosto fenomenálním a dnes již legendárním Novozélanďanem Jasonem Wynyardem, který tento titul získal popáté v řadě. Tento Novozélanďan ovládl se svým družstvem navíc i soutěž týmů. Třetí skončil v individuálním závodu Australan Laurence O’Toole. Závodníci soutěžili v šesti disciplínách. Vítězem se stal nejvšestrannější závodník, který získal v součtu nejvíce bodů za pořadí v jednotlivých disciplínách. Do sobotního finálového závodu se kvalifikovalo přes čtvrteční kvalifikační boje dvanáct nejlepších z čtyřiadvaceti mistrů jednotlivých zemí z Evropy, USA, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu.

Martin Komárek navíc ozdobil své druhé místo i evropským rekordem 18,09 s v disciplíně Underhand Chop. Po závodě řekl: „Jsem velmi šťastný, že jsem uspěl mezi nejlepšími světovými dřevorubci. Byl to nesmírně náročný závod, který mě vyhecoval k opravdu vynikajícím výkonům. Zároveň jsem měl i trochu štěstí, že se mi podařilo předvést tak kvalitní výkony.“ Jason Wynyard vyhrál tři z šesti disciplín a opět kraloval. Svůj výkon zhodnotil takto: „Mám ohromnou radost. Byl to úžasný závod a tleskám všem zúčastněným. Předvedené výkony byly neuvěřitelně kvalitní. Chlapci na mě vytvořili velmi silný tlak, takže jsem musel předvést své naprosté maximum.“

Týmovou soutěž ovládly zámořské týmy a to v pořadí Nový Zéland, USA a Austrálie. Nejlepším evropským týmem byly Švýcaři na čtvrtém místě. Česká reprezentace ve složení M. Komárek, J. Wawrů, J. Svoboda a J. Kamír předvedla v kvalifikaci pátý nejlepší výkon, avšak po následné patnáctivteřinové penalizaci se posunula na desáté místo.
V osmifinále naši borci narazili na šestou nasazenou Francii. I přes to, že Martin Komárek jako finišman štafety na disciplíně Standing Chop fantastickým výkonem stáhl naši ztrátu, po posouzení cílových snímků videorozhodčím jsme odešli poraženi o 0,03 sekundy. Francie pak nepřešla ve čtvrtfinále přes nejlepší evropský tým Švýcary. Švýcarští sportovní dřevorubci tak prošli do semifinále jako jediný evropský tým společně se třemi zámořskými medailisty.
V hodnocení výkonu štafety byl Martin Komárek optimistou: „Byť máme další šanci prosadit se na světové scéně znovu až za rok, tak tento tým předvedl poprvé časy pod 1:25, a dokonce vždy pod 1:15, takže jdeme správným směrem. Na prosazení se do světové extratřídy však potřebujeme ten rozhodující krok teprve udělat.“

Veškeré materiály včetně video klipů, sestříhaných highlights pro televizní zprávy najdete na http://media.stihl-timbersports.com (jméno: krystof@maxmediapr.cz / heslo: maxmedia).

Datum vydání Název Stáhnout Stáhnout
12/9/2012 Vyprodaná Mecca oslavila comeback ve velkém stylu – TZ DOC
12/9/2012 Foto mistrovství světa STIHL Timbersports 2012 ZIP