STIHL: Připravte svou zahradu na podzim

24/09/2014 Press, STIHL -

Letní slunce ještě ani pořádně nezahřálo a už ho střídá chladnější počasí. Neměli bychom proto zaspat důležitou dobu příprav na podzim a nastupující zimu, jejímž základem je kompletní úklid zahrady, příprava palivového dříví či provzdušnění trávníku.

Hurá na dříví
Stále více lidí si kvůli zvyšujícím se cenám tepla pořizuje domů krb a topí dřevem. A právě oni potřebují dostatečné zásoby pro nadcházející topnou sezonu. Pro přípravu palivového dříví i nutnou údržbu dřevin na pozemcích je vhodná benzínová pila STIHL MS 211 Picco Duro s řeznou délkou 35 cm, která vyniká speciálním, velmi odolným tvrdokovovým řetězem Picco Duro. Ten ve srovnání s běžnými pilovými řetězy několikanásobně prodlužuje interval ostření broušení řetězu, a navíc disponuje dlouhou životností. Kompaktní pila STIHL MS 211 Picco Duro nabízí pracovní komfort, a to díky nízkým vibracím a technologii motoru 2-MIX, jež šetří palivo a snižuje emise. Můžete s ní nejen řezat palivového dříví, ale i kácet stromy až s 30cm průměrem.
Doporučená cena: 8 290 Kč

Trávník potřebuje vzduch
I trávník vyžaduje s nastupujícím podzimem speciální péči. Na konci léta je vhodná vertikutace, ale ne s tak velkou intenzitou jako na jaře. Trávník bude mít ještě dostatek času na regeneraci a posílení před zimou. Ideálním pomocníkem pro podzimní provzdušnění je VIKING LB 540 s benzínovým motorem. Vyniká snadnou údržbou, dostatečným výkonem a za pomoci sedmi dvojitých nožů trvale odstraňuje mech, zplstnatělou trávu a plevel, přičemž lehce narušuje, a tím i provzdušňuje půdu. Voda, vzduch a živiny tak snáze proniknou ke kořenům a trávník se stane odolnější.
Doporučená cena: 16 190 Kč

Jak se zbavit větví?
Jednoduše. Při úklidu větví z vaší zahrady je nejlepším pomocníkem štěpkovač, který nadbytečné větve změní v malý a lehce kompostovatelný materiál. Cenově dostupný, uživatelsky komfortní a zároveň výkonný je např. elektrický model VIKING GE 150 s plnicím otvorem ve tvaru čtyřlístku. Disponuje nožovým kotoučem se sníženou hlučností a patentovanou řezací technikou Multi-Cut 150, která zpracuje větve do průměru 35 mm.
Doporučená cena: 10 390 Kč

Kompletní údržba zahrady
Pro ty, kdo využívají více nástrojů najednou, je ideálním pomocníkem kombisystém STIHL KM 100 R. Jde o silný kombimotor o výkonu 1,0 kW s motorem 4-MIX a kruhovou rukojetí pro univerzální použití. Lze k němu dokoupit vyžínač, foukač, postřih nízkých porostů, nastavitelné nůžky na živé ploty, zarovnávač okrajů či vyvětvovací pilu. Samozřejmostí je praktická rychlospojka pro velmi rychlou výměnu nástrojů.
Doporučená cena: 12 790 Kč

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
24/9/2014 Zahrada na podzim – TZ DOC
24/9/2014 Zahrada na podzim – fotky ZIP