SKYR z Bohušovické mlékárny představuje nové příchutě

23/08/2017 Press, SKYR -

Bohušovická mlékárna v loňském roce uvedla na trh jedinečnou novinku, celosvětově oblíbený proteinový výrobek SKYR. SKYR je fermentovaný mléčný produkt, který má již více než tisíciletou tradici v islandské kuchyni, a jeho obliba stoupá i u nás. Nyní k neochucené variantě a stávajícím ovocným příchutím přibývá SKYR malina a borůvka se sníženým obsahem cukru. Skyr - Islandská tradice

Žij zdravě, žij SKYR!
SKYR. Pod tímto názvem se skrývá mléčný výrobek, který díky fermentaci neobsahuje téměř žádný tuk (0,1 %) a má vysoký obsah proteinů. Je tedy ideální součástí jídelníčku při redukčních dietách, zvyšování kondice, nabírání svalové hmoty a celkovém zlepšení životního stylu. SKYR „dává mužům sílu a ženám krásu“. Vedle neochucené varianty natur nabízí Bohušovická mlékárna na českém a slovenském trhu i ovocné příchutě jahoda, brusinka, broskev s meruňkou a nově také malina a borůvka se sníženým obsahem cukru.

Tajemství zdravého životního stylu
Traduje se, že na Island přivezli SKYR Vikingové, kteří se zde usadili před více než tisícem let. Islanďané od té doby zbožňují sametovou strukturu tohoto neuvěřitelně zdravého mléčného výrobku a dnes je obliba této delikatesy silnější než kdy předtím.

Kromě téměř nulového procenta tuku a vysokého podílu proteinu obsahuje SKYR vápník a vitamin D, tedy složky, které jsou potřebné pro naše kosti a správné fungování imunitního systému. SKYR je ideální snídaní či svačinou v souladu se zdravým životním stylem. Je velmi vhodný i pro těhotné a kojící matky, které potřebují zvýšený příjem bílkovin. Neochucená varianta je ve světě oblíbenou ingrediencí zdravých receptů od pečení, přes mléčné nápoje až po omáčky k masu. Jeho přednosti jistě přispívají k tomu, že Islanďané patří k nejdéle žijícím obyvatelům Evropy.

Islandskou tradiční pochoutku od Bohušovické mlékárny koupíte v prodejních sítích BILLA, Globus, Kaufland, Makro, TESCO, COOP, Žabka, Košík.cz, Kolonial.cz a dalších. Základní balení (140 g) doplňuje praktická znovuuzavíratelná „rodinná“ verze o hmotnosti 350 g ve variantě natur.

Mlékárenský výrobek roku 2017
Bohušovická mlékárna získala významná ocenění na Dni mléka v kategorii Mlékárenský výrobek roku 2017 za výrobky Skyr. Slavnostní předání proběhlo dne 23. 5. 2017 v Břevnovském klášteře v Praze.

Bohušovická mlékárna si odnesla tato 2 ocenění:

1. místo v kategorii SKYR (zakysané mléčné výrobky) – s výrobkem SKYR natur
3. místo v kategorii cena médií (napříč všemi mlékárenskými kategoriemi) – s výrobkem SKYR s brusinkami

SKYR – Bohušovická mlékárna
Web: www.skyrcz.cz |FCB: Skyr CZ| Instagram: skyrcz| YouTube: Skyr CZ

Bohušovická mlékárna je jednou z nejstarších českých mlékáren – založena byla již v roce 1901. V průběhu existence prošla řadou modernizací a v současné době je jedním z nejlépe vybavených závodů v České republice. Svými produkty úspěšně zásobuje domácí i zahraniční trh. V Česku a na Slovensku je známá především sortimentem smetanových krémů Bobík, zakysaných smetan Bohunka a smetan do kávy Kapucín.
Bohušovická mlékárna je členem holdingu ACCOM, do kterého dále patří i Choceňská mlékárna a další subjekty zabývající se výrobou, distribucí, importem a exportem potravinářských výrobků.
www.bohusovickamlekarna.cz
www.accom.cz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
16/05/2017 TZ_SKYR z Bohušovické mlékárny představuje nové příchutě.doc DOC
16/05/2017 Skyr z Bohušovické mlékárny – foto ZIP