SKYR: Snídám zdravě se Skyrem!

22/09/2017 Bohušovická mlékárna, Press -

Bohušovická mlékárna už dva roky zásobuje český a od letoška i slovenský trh tradičním islandským SKYREM. Nyní vyhlašuje soutěž pro blogery o nejlepší snídaňové recepty s tímto mléčným výrobkem plným bílkovin.snidanovy kolac_058

SKYR je mléčný produkt, který má již více než tisíciletou tradici v islandské kuchyni, a jeho obliba stoupá i u nás. Díky fermentaci neobsahuje téměř žádný tuk (0,1 %) a má vysoký obsah proteinů. Je tedy ideální součástí jídelníčku při redukčních dietách, zvyšování kondice, nabírání svalové hmoty a celkovém zlepšení životního stylu. SKYR „dává mužům sílu a ženám krásu“.

Soutěž pro blogery o 2x 10 000 Kč
„Snídám zdravě se Skyrem“, tak zní ústřední motto soutěže. Snídaně je základem dne a zdravá snídaně je základem zdravého životního stylu. Úkolem soutěžících je vymyslet a připravit zdravou a vydatnou snídani, jejíž součástí bude tradiční islandská pochoutka SKYR z Bohušovické mlékárny. Od 1. října do 22. října 2017 mohou čeští blogeři do soutěže posílat své snídaňové recepty. Zároveň je třeba recepty zveřejnit na svém blogu nebo sociálních sítích a opatřit je hashtagem #skyrcz a #snidamskyr. Zúčastnit se může každý, kdo provozuje vlastní blog psaný v češtině nepřetržitě po dobu minimálně 6 měsíců. Každý bloger může zaslat maximálně 2 soutěžní recepty.

Soutěžní snídaně bude hodnotit veřejnost i odborná porota. Hlasování veřejnosti proběhne od 23. 10. do 5. 11. 2017 na facebookovém profilu Skyr CZ. Autor soutěžní snídaně s největším počtem lajků získává 10 000 Kč. Druhý vítěz vybraný porotou rovněž získá odměnu 10 000 Kč. Autoři tří nejlépe hodnocených receptů a tří receptů s největším počtem lajků dostanou balíčky plné Skyru z Bohušovické mlékárny. Více informací naleznete na www.skyrcz.cz a pravidla soutěže zde.

Žij zdravě, žij SKYR!
Traduje se, že na Island přivezli SKYR Vikingové, kteří se zde usadili před více než tisícem let. Islanďané od té doby zbožňují sametovou strukturu tohoto neuvěřitelně zdravého mléčného výrobku a dnes je obliba této delikatesy silnější než kdy předtím.

Kromě téměř nulového procenta tuku a vysokého podílu proteinu obsahuje SKYR vápník a vitamin D, tedy složky, které jsou potřebné pro naše kosti a správné fungování imunitního systému. SKYR je ideální snídaní či svačinou v souladu se zdravým životním stylem. Je velmi vhodný i pro těhotné a kojící matky, které potřebují zvýšený příjem bílkovin. Neochucená varianta je ve světě oblíbenou ingrediencí zdravých receptů od pečení, přes mléčné nápoje až po omáčky k masu. Jeho přednosti jistě přispívají k tomu, že Islanďané patří k nejdéle žijícím obyvatelům Evropy.

Vedle neochucené varianty natur nabízí Bohušovická mlékárna na českém trhu i ovocné příchutě jahoda, brusinka, broskev s meruňkou a nově také malina a borůvka se sníženým obsahem cukru.

SKYR – Bohušovická mlékárna
Web: www.skyrcz.cz |FCB: Skyr CZ| Instagram: skyrcz| YouTube: Skyr CZ

Bohušovická mlékárna je jednou z nejstarších českých mlékáren – založena byla již v roce 1901. V průběhu existence prošla řadou modernizací a v současné době je jedním z nejlépe vybavených závodů v České republice. Svými produkty úspěšně zásobuje domácí i zahraniční trh. V Česku a na Slovensku je známá především sortimentem smetanových krémů Bobík, zakysaných smetan Bohunka a smetan do kávy Kapucín.
Bohušovická mlékárna je členem holdingu ACCOM, do kterého dále patří i Choceňská mlékárna a další subjekty zabývající se výrobou, distribucí, importem a exportem potravinářských výrobků.
www.bohusovickamlekarna.cz
www.accom.cz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
22/09/2017 TZ_Soutěž Snídam zdravě se Skyrem.doc DOC
22/05/2017 Skyr z Bohušovické mlékárny – foto ZIP