SPORT KONCEPT: Klaus Lenhart, majitel a prezident společnosti LEKI, získal finálové ocenění ve dvou významných hospodářských soutěžích

15/01/2011 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Klaus Lenhart dosáhl finále soutěže „Podnikatel roku 2010“ a soutěže Dr. Rudolfa Eberleho – Cena za inovaci Baden-Württemberg 2010

Hospodářské soutěže oceňují inovační sílu a osobní angažovanost. Za úspěšností podniků stojí práce vysoce kvalifikovaných pracovníků. Strategických, charismatických vůdců společností, kteří jsou připraveni převzít riziko, uplatnit smysl pro tržní příležitosti a nabídnout stabilní know-how. Rychlé rozhodnutí a efektivně strukturovaná organizace jsou nezbytné pro flexibilní reakci na rychle se měnící tržní podmínky.

S těmito zásadami Klaus Lenhart, majitel a prezident Leki Lenhart GmbH, dokázal učinit svou společnost předním světovým výrobcem holí a rukavic. Hole a rukavice LEKI jsou využívány světovými známými sportovci a nejen jimi. Hlavní inovační schopností jsou speciální systémy jako Trigger S system (první bezpečnostní „vázání“ pro lyžařskou hůl), Trigger Shark apod..

„Jsem velmi potěšen úspěchem, že jsem se probojoval do finále ze stovek uchazečů,“ poznamenal Klaus Lenhart k nominaci do finále ocenění „Podnikatel roku 2010“ a „Dr.-Rudolfa-Eberle 2010 Inovace Award“, které byly slavnostně zveřejněny koncem roku 2010.

Společnosti Ernst & Young udělovala titul „Podnikatel roku“ již po čtrnácté. „Náročná kritéria tohoto programu dělá ocenění velmi prestižním,“ říká Wolfgang Glauner, projektový manažer v oblasti hospodářské soutěže. „Posuzujeme přínosy našich kandidátů nejen s ohledem na poměr jejich společnosti, ale také dle osobního rozhovoru. Pro porotu to rozhodně není snadný úkol vzhledem k vysokému počtu účastníků.“ Celkovým vítězem ceny „Podnikatel roku“ v roce 2010 se stal Dr. Claus Hipp, výkonný ředitel společnosti HIPP, největšího světového výrobce dětské výživy.

Cena „Dr.-Rudolfa-Eberle Award“, pojmenována podle bývalého ministra hospodářství německé spolkové země Bádensko-Württembersko, oceňuje vynikající inovace nabízející technický pokrok stejně tak jako ekonomický úspěch. Toto ocenění je udělováno v zemi Badensko-Württembersko po 26 let.

Koncem listopadu ministr hospodářství udělil Klausu Lenhartovi Čestné uznání ministerstva hospodářství Baden-Württemberg ve Stuttgartu. Celkovým vítězem ocenění se stal pan Otto Graf z Otto Graf GmbH v Teningenu pro jeho inovativní sud na dešťovou vodu.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
17/1/2011 Klaus Lenhart – TZ DOC
17/1/2011 Klaus Lenhart – fotky ZIP

Vstup do diskuze