SPORT KONCEPT: Schöffel sponzoroval Gerlinde Kaltenbrunner při výstupu na K2

06/09/2011 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Rakouská horolezkyně Gerlinde Kaltenbrunner (40) se stala vůbec první ženou, která dosáhla všech 14 osmitisícových vrcholů bez použití umělého kyslíku. Poslední z nich, horu K2 (8 611 m n. m.), pokořila 23. srpna v 18:18 pakistánského času s dalšími třemi horolezci. Při této extrémní výpravě byla vybavena funkčním oblečením německé značky Schöffel.

Gerlinde a její tým dorazil na vrchol druhé nejvyšší hory v úterý 23. srpna v 6 hodin a 18 minut (místního času). Rakušanka se tak stala první ženou, která dosáhla všech 14 himalájských vrcholů bez pomoci kyslíku. Na horu stoupala od poloviny června přes severní pilíř v doprovodu dalších zkušených horolezců: dvojice z Kazachstánu – Maxut Zhumayev, Vassiliy Pivtsov a Darius Zaluski z Polska.

Gerlinde podle expedičního deníku přes telefon svému manželovi sdělila: „Ráda bych poděkovala všem, kdo na mě myslel a držel mi palce. Díky za mentální podporu, kterou jsem cítila a která mě hnala k vrcholu.“ Marketingový ředitel společnosti Schöffel je z výkonu Gerlinde potěšen, jelikož její výpravy aktivně přispívají k vývoji produktu Schöffel.

Celý expediční deník Gerlinde Kaltenbruner naleznete na webových stránkách:www.gerlinde-kaltenbrunner.at/en/neuigkeiten/ a více informací o značce Schöeffel zde: www.sportkoncept.cz/schoeffel.

SPORT KONCEPT s.r.o.
Společnost SPORT KONCEPT, spol.s r.o. patří v ČR mezi nejvýznamnější firmy působící v oblasti dovozu a velkoobchodního prodeje sportovního zboží již od roku 1990. Jsme moderní, dynamicky se rozvíjející firmou, tomu odpovídá disponované kvalitní technické zázemí, dostatečná kapacita skladovacích a obchodních prostor. SPORT KONCEPT, spol.s r.o. jde cestou výhradního zastoupení a distribuce sportovního zboží předních světových značek, mezi něž např. patří: LEKI, SCHÖFFEL, SWANS, CANADA GOOSE, DACHSTEIN, DEELUXE, ROHNER, SH+, BARTH a další. Orientujeme se na oblast outdoorového, lyžařského a snowboardového vybavení, ale i vybavení pro aktivně trávený volný čas. Jsme významným partnerem pro úspěšné obchodníky se sportovním zbožím, servisy, sportovní kluby a svazy v ČR i na Slovensku.

SCHÖFFEL

Značka Schöffel je proslulá nejvyšší kvalitou a vynikající, inovativní sílou po více než 200 let. Mezinárodně aktivní rodinný podnik s 200 zaměstnanci vede Peter Schöffel a v Německu je jedničkou na trhu v sektoru s funkčním sportovním oblečením. Schöffel je hrdým partnerem rakouské lyžařské reprezentace a olympijského týmu.
Více informací o společnosti Schöeffel najdete zde: www.schoeffel.de či zde: www.sportkoncept.cz/schoeffel

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
6/9/2011 SPORT KONCEPT: Schöffel sponzoroval Gerlinde Kaltenbrunner při výstupu na K2 – TZ DOC
6/9/2011 SPORT KONCEPT: Schöffel sponzoroval Gerlinde Kaltenbrunner při výstupu na K2 – fotky ZIP

Vstup do diskuze