SPORT KONCEPT: Stane se Rakušanka Gerlinde Kaltenbrunner první ženou, která pokoří všech čtrnáct osmitisícových vrcholů?

15/09/2010 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Gerlinde Kaltenbrunner a její manžel Ralf Dujmovits míří na Mt. Everest. Členové profesionálního horolezeckého týmu Schöffel odcestovali pokořit nejvyšší horu světa Mount Everest. Pro Rakušanku Gerlandine Kaltenbrunner to je pokus o zdolání třinácté osmitisícovky.

Gerlinde Kaltenbrunner a její manžel Ralf Dujmovits se vydali zdolat Mount Everest, nejvyšší vrchol světa. Rakušanka Gerlandine Kaltenbrunner, momentálně jedna z nejlepších horolezkyň na světě. se tímto výstupem přiblíží svému cíli pokořit všech čtrnáct osmitisícových vrcholů. Letos chce zdolat i vrchol K2 a stát se první ženou, která bude mít ve sbírce všechny osmitisícovky. Teprve 14 mužů se může pyšnit tímto obdivuhodným výkonem. V cestě na Mt. Everest ji doprovází její manžel Ralf Dujmovits, který již nejvyšší horu pokořil v roce1992, ale s použitím kyslíkového přístroje. Pro svůj výstup si vybrali velice náročnou cestu severní stěnou. Tu se povedlo zdolat jen jednou a primát si připsali dva švýcarští horolezci Erhard Loretan and Jean Troillet roku 1986 bez použití kyslíku a dokonce jen se dvěma bivaky.

Zimní oblečení Schöffel je hojně využíváno i lyžařskými školami v Německu a Rakousku. Pro firmu je tento fakt důkazem, že vyrábí kvalitní a funkční oblečení, které je uživateli vyhledáváno. Pro zákazníky nebo sportovní kluby je zde také jedinečná možnost si objednat závodní kombinézy nebo bundy a kalhoty, které jsou naprosto stejné jako vybavení rakouské reprezentace, a to i včetně log. Pro více informací o produktech společnosti Schöffel navštivte: http://www.sportkoncept.cz/.

Vstup do diskuze