SPORT KONCEPT: ZASTAV ÚNAVU! MC2 = Nová forma boje proti svalové kyselině mléčné

02/07/2013 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Skvělá zpráva pro sportovce! Značka Mico, která se specializuje na výrobu funkčního prádla, přišla na trh s novinkou, která umí účinně bojovat s kyselinou mléčnou. Ta se tvoří ve svalové tkáni a má za následek nižší svalovou výkonnost. Vynález inspirovaný výsledky nejnovějších vědeckých výzkumů dostal název MC2. Malý zázrak tkví v nápadu efektivního využití molekuly karnosinu, který dokáže potlačit tvorbu kyseliny mléčné, čímž zvyšuje svalovou odolnost, zpožďuje nástup bolesti a zároveň napomáhá rychlejší regeneraci. Mico se rozhodlo vytvořit k jeho přenosu speciální textilii, která dokáže ochránit jeho křehké molekuly a zároveň jej v dostatečném množství dopravit ke svalům.


Vývoj této technologie se odráží od nejnovějších vědeckých výzkumů, které odhalily, že vstřebávání karnosinu, který lze přijímat potravou nebo pomocí potravinových doplňků se v přítomnosti žaludečních šťáv snižuje až na 15 %. Výsledky výzkumu prokázaly, že nejefektivnější formou vstřebání je přímý kontakt s pokožkou. Na to společnost Mico zareagovala vytvořením unikátní technologie MC2, která spočívá v přenosu karnosinu přes textilii a zajišťuje jeho postupné uvolňování směrem ke svalům. Vznikla tak kolekce oblečení ze speciální tkaniny, která se po aplikaci přípravku Mico Carnosine stává skutečným skvostem vaší sportovní výbavy. Hranice sportovních výkonů se tak posouvají dále, odpadají bolest a tuhnutí svalstva, které trápí nejen profesionální, ale i rekreační sportovce.
Výhoda oproti jiným způsobům aplikace karnosinu je především v jeho účinnosti. Absorpce z tkaniny Mico je až 15krát vyšší než při aplikaci přímo na pokožku. Účinná látka se navíc uvolňuje jen v místech, kde se nachází nejvíce namáhané svalstvo a může tak docházet k jejímu maximálnímu vstřebávání. Díky textilii je navíc aktivní látka chráněna před vlivy vnějšího prostředí a její působení je dokonale kompatibilní s pokožkou. Navíc je anti-alergenní a nemá žádné vedlejší účinky.

Názory sportovců
„Mico MC2 jsem si poprvé otestoval při tréninkovém běhu na ovále. Nárůst výkonu byl znatelný. Pozvolna jsem cítil, jak se oddaluje únava a celkově jsem se cítil lépe nastimulován. Prádlo je navíc příjemné na omak i na nošení.“
Přemysl Švarc, reprezentant ČR v triatlonu

„Oblečení jsem testovala v různých podmínkách. Účinek byl znatelný při sprintech i běhu do kopce. Během těchto tréninků mívám často problémy s bolestmi nohou, s oblečením Mico se moje bolest výrazně zmenšila. Materiál oblečení je příjemný a perfektně sedí na těle. Dobré je, že se dá nosit jako svrchní prádlo i spodní vrstva, takže jej mohu využívat v každém ročním období. S oblečením jsem moc spokojena a mohu všem doporučit.“
Eva Vrabcová –Nývltová, mistryně republiky v běhu na lyžích

„Musím přiznat, že zpočátku jsem k tomu, jak Mico MC2 funguje, neměla moc velkou důvěru. Tričko jsem se rozhodla vyzkoušet po několikadenním tréninkovém maratonu. Po celodenním tréninku mě čekal ještě jeden večerní výklus. Běželo se mi překvapivě dobře. Při běhu mě dokonce přestaly bolet trapézy, které mě již dlouhodobě trápí. Dobře jsem se cítila i po zbytek večera, byla jsem méně unavená a bez bolesti zad. Nezbývá mi tedy než potvrdit, že Mico MC2 opravdu funguje.“
Eliška Gálová, čtyřnásobná držitelka titulu juniorské mistryně ČR v beachvolejbalu

Vlastnosti karnosinu
omezuje únavu – odbourávání kyseliny mléčné zvyšuje odolnost svalů vůči námaze, zpožďuje nástup svalové bolesti a urychluje regeneraci svalstva
zvyšuje výkonnost svalů – aktivují se enzymy způsobující svalové kontrakce
působí proti zánětům kloubů
má antioxidační účinky

Aplikace
K výhře nad tvorbou kyseliny mléčné ve svalech budete potřebovat dvě zbraně: Mico Carnosine Activator (textilie- triko, kraťasy, ponožky) a Mico Carnosine Lact Stopper (přípravek s karnosinem). Pak už vám stačí jen na 30 minut namočit textilii v teplé vodě s přípravkem Mico Carnosine.
Další práci za vás vykoná vaše tělo. Zvyšující se tělesná teplota, pH pokožky sportovce a tření, které na oděv působí, postupně způsobí rozkládání mikrokapslí s dokonale čistými molekulami karnosinu. Díky přímému kontaktu s pokožkou tak dochází k okamžitému zamezování vzniku kyseliny mléčné ve svalové tkáni a vy máte více času soustředit se na své sportovní výkony.

Kompletní nabídka produktů z kolekce MC2

ceny textilií: ponožky od 640 Kč, trička od 1 340 Kč, kraťasy od 940 Kč
přípravek Mico Carnosine: sáček 6ml za 140 Kč, lahvička 72 ml (12 dávek) za 1 490 Kč

Výrobky značky MICO MC2 lze zakoupit ve specializovaných obchodech, jejichž seznam naleznete na stránkách micosport.cz .

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
2/7/2013 MC2_Nova forma boje proti svalove kyseline mlecne.doc – TZ DOC
2/7/2013 MC2_Nova forma boje proti svalove kyseline mlecne.zip – fotky ZIP