STIHL: Zahradní technika, bez které se v sezóně neobejdete

28/06/2013 Press, STIHL -

Letní období se už nezadržitelně blíží a s ním nejen časté sekání trávníku, ale také úklid pozemku, rosení stromů či příprava palivového dříví na topnou sezónu. Mimo jiné je také začátek léta správnou dobou pro přípravu zahradního bazénu na velký letní provoz. Všechny tyto aktivity lze hravě zvládnout se zahradní technikou, která vám práci znatelně ulehčí. Přinášíme proto přehled těch nejzajímavějších typů. Vyberte si stroj, který využijete na letní zahradě i vy.

Poloprofesionální čištění okolo domu


Potřebujete vyčistit dlažbu, balkón, bazén, auto či kolo? Určitě se vám bude hodit kompaktní čistič STIHL RE 163 PLUS. Jde o výkonný, 150barový poloprofesionální vysokotlaký čistič, který je tím pravým pomocníkem do garáže i na zahradu. Pro zajištění maximálního pracovního komfortu je vybaven hadicovým bubnem, hliníkovou teleskopickou rukojetí, integrovanou nádrží pro čisticí prostředek s dávkovacím systémem a centrálně umístěným manometrem, díky němuž budete mít pod kontrolou tlak vody. Jeho kompaktní rozměry a design nabízí snadnou manipulaci a úsporné skladování. Vyniká především nízkou provozní hlučností. Jednoduše řečeno jde o ideálního parťáka tam, kde je špína nežádoucí. Doporučená cena: 15 990 Kč.

Komfortní aplikace postřikových látek


Aplikace hnojiv a ochranných prostředků není jen výsadou velkých profesionálních ovocnářů. Péči si zaslouží i vaše zahrada. A výsledek jistě oceníte! Vysoce výkonný, zádový motorový rosič STIHL SR 430 vyniká širokou paletou možností, jak změnit tvar a směr výstupu paprsku rosící kapaliny. Dále také nabízí pohodlné a snadné startování, účinný antivibrační systém a velký objem nádrže, díky kterému můžete bez přestávek pracovat dlouhou dobu. Ve startovací rukojeti je umístěn speciální tlumící prvek ElastoStart, jenž zaručuje stejnoměrný start bez trhavých pohybů. Pomocí multifunkční rukojeti a závěsného systému bude práce efektivní a skutečně komfortní. Doporučená cena: 14 990 Kč.
Pro postřikovou ochranu rostlin, při ničení plevelů a boji se škůdci na malé zahrádce se ve vašich službách vyznamená manuální postřikovač s nádobou na 5 litrů STIHL SG 31. Ten je vybaven teleskopickou trubkou a přídavnou plochou postřikovací tryskou. Doporučená cena: 849 Kč.

Včasná příprava na zimu


Topíte dřevem? Už v létě je dobré začít s přípravami na zimní sezónu, a předejít tak chladnému podzimu bez dostatku paliva. Pro přípravu palivového dříví nebo nutnou údržbu dřevin na pozemcích je vhodná benzinová pila STIHL MS 211 Picco Duro 3 s řeznou délkou 35 cm, která vyniká speciálním, velmi odolným tvrdokovovým řetězem Picco Duro. Ten několikanásobně prodlužuje interval broušení řetězu ve srovnání s běžnými pilovými řetězy a navíc disponuje dlouhou životností. Kompaktní pila STIHL MS 211 Picco Duro 3 nabízí pracovní komfort nízkých vibrací, technologii motoru 2-MIX, jež šetří palivo a snižuje emise. Můžete s ní nejen řezat palivového dříví, ale i kácet stromy až s 30cm průměrem. Doporučená cena: 7 990 Kč.

Dokonalý trávník bez hluku, spalin i omezení v pohybu


Mnozí oceňují výhody elektrických sekaček na trávu, ale rádi by se zbavili všudypřítomného kabelu. Toto přání vyslyšeli konstruktéři inovační akumulátorové sekačky VIKING MA 339 C s jednodílným vodicím držadlem, které zaručuje uživatelsky příjemné vynášení naplněného koše. Sekačka disponuje robustní plastovou skříní, centrálním nastavením výšky sečení v 5 úrovních a zaručuje tichý ekologický provoz. Při práci navíc nebudete omezováni elektrickým kabelem. Sekačka VIKING MA 339 C vyniká skladností, uživatel ocení i nosné rukojeti pro snadný přesun, navíc stroj lze doplnit o mulčovací výbavu. Doporučená cena bez akumulátoru a nabíječky: 11 190 Kč.

Výrobky STIHL nehledejte v hobby marketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a účel jeho využití optimální. Prodejce vám vždy předá stroj připravený k provozu a bude vás informovat o správné a bezpečné obsluze, případně vám poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků. Podrobné informace o produktech a autorizovaných prodejcích STIHL naleznete na www.stihl.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
28/6/2013 STIHL zahradní technika na léto – TZ DOC
28/6/2013 STIHL zahradní technika na léto – fotky ZIP