STIHL Timbersports: Ještěd v Liberci láká na souboje nejlepších sportovních dřevorubců České republiky

19/05/2014 Press, STIHL -

Sezóna dřevorubecké soutěže STIHL Timbersports letos graduje v kvalifikačních závodech neuvěřitelně vyrovnanými souboji těch nejlepších českých sportovních dřevorubců. Ti se o titul utkají na mistrovství ČR, které se bude konat 1. června pod skokanskými můstky ve ski areálu Ještěd v Liberci. Proti sobě bude stát silná konkurence včetně osminásobného mistra ČR Jana Svobody. Vstup na akci je ZDARMA.Kvalifikační závody přilákaly tisíce fanoušků do mnoha atraktivních destinací, včetně Prahy a Brna. Stejně jako minulý rok se stala sportovní dřevorubecká sezóna synonymem pro velmi vyrovnané souboje. V té nejužší špičce nalezneme například Martina Roušala, Jana Wáwrů či Zdeňka Maťhu. Velké finále se bude konat v neděli 1. června od 11 hodin na libereckém Ještědu, kde osminásobného mistra ČR Jana Svobodu čeká obhajoba titulu.

Vzhledem ke každoročnímu zvyšování výkonnosti jednotlivých závodníků to ale nebude mít vůbec lehké. „Letos bude obhajoba obzvlášť náročná. Má prozatímní pozice není optimální a bohužel je znát, že jsem neměl dostatek času na přípravu,“ říká Jan Svoboda, který zároveň dodává, že nejvyšší dřevorubecká špička čítá na sedm závodníků, kteří dokážou vydat stejně vyrovnané výkony. Ve finále se tak můžou fanoušci těšit na opravdu těsné souboje, v nichž do poslední chvíli nebude rozhodnuto o vítězi.

Dřevorubci budou prokazovat svoji zručnost, rychlost a přesnost v šesti disciplínách. Jako první na ně čeká SPRINGBOARD, při kterém se musejí vypořádat s přesekáváním kmene z prkna ve výšce. Následují STIHL STOCK SAW, řezání klasickou motorovou pilou, a STANDING BLOG CHOP, přesekávání stojícího kmene. Další výzvou se pak stane SINGLE BUCK, při kterém musejí závodníci předvést své dovednosti s ruční pilou. V disciplíně UNDERHAND CHOP musejí sportovci prokázat svoji zručnost v přesekávání ležícího kmene a třešničku na závěr tvoří disciplína s názvem HOT SAW, řezání extrémně silnou pilou.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
19/05/2014 Liberec hostí MČR STIHL Timbersports – TZ DOC
19/05/2014 Liberec hostí MČR STIHL Timbersports – fotky ZIP