STIHL Timbersports: Martin Komárek je nejlepším Evropanem ve světově nejtěžším závodu dřevorubecké sezóny

20/05/2014 Press, STIHL -

Osm mezinárodních elitních sportovních dřevorubců se utkalo v Budapešti v sobotu v nejtěžším závodě, jaký série TIMBERSPORTS kdy připravila. Na Champions Trophy v pouhých 90 minutách předčil všechny ostatní závodníky s úchvatným finálovým výkonem Australan Brad De Losa, kdy všechny čtyři disciplíny zvládl za pouhých 59,25 sekund a porazil tak průběžného favorita Jasona Wynyarda. Náš nejlepší český sportovní dřevorubec Martin Komárek skončil po strhujícím malém finále s Kanaďanem Mitchem Hewittem na čtvrtém místě a stal se nejlepším z Evropanů. Dřevorubecké klání sledovalo na místě 2000 lidí a další tisíce online po celém světě.

Champions Trophy, které se konalo po dlouhých třech letech, představilo souboje muže proti muži v náročném systému K. O. až do úplného finále. Letos si první místo odnesl úřadující mistr světa Australan Brad De Losa. Čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší sportovní dřevorubec světa z roku 2013 Martin Komárek skončil na krásném čtvrtém místě a je nejlepším Evropanem.

„Letošní sezónu jsem neměl mnoho času na trénink, proto jsem velmi rád za toto umístění, které je i pro mě překvapením, jelikož jsem si na tento závod moc nevěřil,“ komentuje úspěch Martin Komárek. Ve všech čtyřech disciplínách se proti sobě vždy utkali dva sportovci ve čtvrtfinálové a semifinálové dvojici. Poté následovalo malé finále o třetí místo, kde náš reprezentant Martin Komárek nestačil na kanadského protivníka o necelou sekundu. A konec patřil velkému finále, ve kterém svedl duel se sekerou a pilami Brad De Losa a Jason Wynyard.

„Třetí místo mi uteklo o fous. Rozdíl jedné sekundy je v tomto závodu opravdu málo, ale právě o tom je. Čas a přesnost rozhodují,“ říká Komárek. A k závodu dodává: „Brad De Losa podal ve finále fantastický výkon, Jason Wynyard si vedl během závodu skvěle, ale bohužel si natrhl sval, což ho pravděpodobně stálo vítězství.“

V letošním ročníku Champions Trophy sportovní dřevorubci závodili ve čtyřech z celkových šesti STIHL TIMBERSPORTS disciplín a všechny z nich museli zvládnout najednou, bez jediné přestávky. Začalo se disciplínou Stock Saw, ve které se poměřuje zručnost závodníků v řezání klasickou motorovou pilou. Dále následoval Underhand Chop, přesekávání ležící klády a pak také Single Buck, řezání ruční pilou, v němž rozhoduje rytmus a dynamika závodníka. Na závěr byla připravena disciplína Standing Block Chop, která simuluje kácení stromů a odkrývá tak zručnost závodníka v zacházení se sekerou.

Celkové pořadí Champions Trophy 2014 nakonec vypadalo takto: 1. Brad De Losa (Austrálie), 2. Jason Wynyard (Nový Zéland), 3. Mitch Hewitt (Kanada), 4. Martin Komárek (Česká republika), 5. Matthew Cogar (USA), 6. Daniel Vicente (Španělsko), 7. Krystian Kaczmarek (Polsko), 8. István Juhász (Maďarsko).

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
20/05/2014 Komárek nejlepším Evropanem na Champions Trophy – TZ DOC
20/05/2014 Komárek nejlepším Evropanem na Champions Trophy – fotky ZIP