STIHL Timbersports: Martin Komárek a český dřevorubecký tým budou bojovat s nejlepšími dřevorubci na Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS v Norsku

04/09/2012 Press, STIHL -

Osmý ročník mistrovství světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS se letošní rok koná 7. a 8. září v norském Lillehammeru. Česká republika bude mít jako tradičně zastoupení v soutěžích družstev i jednotlivců. Obou kategorií se zúčastní třetí nejlepší dřevorubec světa 2011 a mistr světa v disciplíně Springboard v závodě Lumberjack World Championship Martin Komárek.

V hostitelském městě zimních olympijských her v roce 1994 se utkají o titul nejlepšího dřevorubce reprezentanti z 23 zemí světa. Kromě Martina Komárka se mistrovství zúčastní také Jan Kamír, Jan Wáwrů a Jan Svoboda. Utkají se s hvězdami tohoto sportu jako např. Američanem Ardenem Cogarem juniorem, Švýcarem Christopherem Geislerem, Němcem Dirkem Braunem, či Jasonem Wynyardem z Nového Zélandu, který zvítězil na světovém šampionátu již desetkrát.

Čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011 ve STIHL Timbersports Martin Komárek získal nedávno také titul mistra světa v disciplíně Springboard v závodě Lumberjack World Championship. „Za všechny moje nedávné úspěchy jsem velmi vděčný, a ačkoli se na mistrovství světa STIHL Timbersports velmi těším a rád bych obhájil třetí místo, cítím patřičnou únavu i tlak dalších minimálně sedmi závodníků, kteří mají ambice na získání medailového umístění. Můj osobní cíl je být aspoň mezi šesti nejlepšími a získat tak nominaci na STIHL Timbersports Champions Trophy, kde se utkávají dvojice těch nejlepších ve čtyřech disciplínách najednou v KO systému,“ sděluje Martin Komárek.

Na MS STIHL Timbersports budou finalisté závodit v šesti disciplínách: Standing Chop (přesekávání stojícího kmene), Stock Saw (řezání klasickou motorovou pilou), Single Buck (řezání ruční pilou), Underhand Chop (přesekávání ležícího kmene), Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce) a Hot Saw (řezání motorovou pilou s extrémně silným motorem). Vítězem se stane nejvšestrannější závodník, který získá v součtu nejvíce bodů za pořadí v jednotlivých disciplínách.

Minulý rok dosáhl náš tým v závodě družstev na 12. místo. Letos by se rád umístil mezi nejlepšími evropskými týmy. „Závody STIHL Timbersports jsou čím dál více vyrovnanější. Už to není o dvou nejlepších dřevorubcích, kteří bojují o nejvyšší příčky, ale bojuje o ně až sedm závodníků. Záleží také na štěstí a především na chybách soupeřů, což je sice psychicky i fyzicky náročné pro závodníky, ale velmi atraktivní pro diváky,“ doplňuje Martin Komárek.

Fotografie a videa z MS STIHL Timbersports budou k dispozici na http://media.stihl-timbersports.com/php/index.php (jméno: krystof@maxmediapr.cz / heslo: maxmedia).

High-res fotografie stáhnete také na adrese http://presse.stihl-timbersports.com (jméno: press / heslo: press).

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
4/9/2012 MS STIHL Timbersports 2012 – TZ DOC
4/9/2012 MS STIHL Timbersports 2012 – foto high-res ZIP

Vstup do diskuze