STIHL Timbersports: Mistrovství ČR STIHL Timbersports hostí Liptál – město dřevorubců

28/05/2012 Press, STIHL -

Letošní ročník STIHL Timbersports nejenže přivezl do ČR největší závod dřevorubecké špičky Evropy Timbersports Euro Challenge, ale jako každý rok uvede i mistrovství ČR, které se po minulém vítězství Jana Svobody z Liptálu u Vsetína přesune právě do rodiště tohoto skvělého dřevorubce.

Hlavní závod českých dřevorubců Mistrovství ČR STIHL Timbersports se bude konat 3. června v Liptálu u Vsetína, rodišti několikanásobného mistra ČR a mistra ČR 2011 Jana Svobody. „Dřevorubectví má v Liptálu dlouhou tradici, proto je konání Mistrovství ČR u nás určitou satisfakcí nejen pro mě, ale i pro starší generace dřevorubců nebo nové naděje,“ sděluje Jan Svoboda. Doplňuje: „Nebude to pro mě jednoduchá sezona, momentálně pracuji ve Francii, kde i příležitostně trénuji. I tak se ale pokusím zaútočit na první příčky.“

Během dubna a května proběhly dva kvalifikační závody na MČR. Vítězem v Písku se stal Martin Roušal, jenž se stal po sečtení nejlepších výsledků z obou závodů i celkovým vítězem kvalifikační série. Druhý boj v Sušici vyhrál Jan Kamír, který je sice z gardy starých harcovníků, ale o odchodu do „timbersportového důchodu“ rozhodně neuvažuje, naopak. Velmi těsnými výsledky se tak rozhodlo o špičce 13 nejlepších dřevorubců, kteří se utkají na MČR v Liptálu celkově v šesti disciplínách v pořadí: Spring Board, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw. MČR tradičně předchází tréninkový kemp ve dnech 29. května – 2. června v Liptálu.

Dřevorubecký sport STIHL Timbersports má čím dál větší ohlas u široké veřejnosti a sportovních nadšenců u nás i ve světě. Patří k oblíbenému klání, do kterého je zapojeno více než 20 států, přičemž úroveň výkonů každým rokem stoupá. Stejně tak je tomu i v naší malé kotlině, kde se každoročně o titul mistra utkávají ti nejlepší. Jak to dopadne letošní rok, se můžete přijít podívat na Mistrovství ČR STIHL Timbersports 3. června 2012 od 11:00 v Liptálu u Vsetína. Vstup je jako vždy ZDARMA.

Nominace pro Mistrovství ČR:

Start.č.Jméno Body
1 Roušal Martin 61
2 Svoboda Aleš 59
3 Wáwrů Jan 58
4 Svoboda Jan 58
5 Maťha Zdeněk 57
6 Kamír Jan 56
7 Diviš Karel 53
8 Holub Jan 50
9 Klíma Leoš 50
10 Moťka Vojtěch 37
11 Gottvald Jaroslav 34
12 Skalický René 31

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
28/5/2012 Mistrovství ČR STIHL Timbersports – TZ DOC
28/5/2012 Mistrovství ČR STIHL Timbersports – foto low-res ZIP
28/5/2012 Mistrovství ČR STIHL Timbersports – foto high-res ZIP
28/5/2012 Mistrovství ČR STIHL Timbersports – popis disciplín DOC
28/5/2012 Mistrovství ČR STIHL Timbersports – FAQ DOC

Vstup do diskuze