STIHL Timbersports: Největší dřevorubecký závod Evropy se koná v Plzni

16/05/2012 Press, STIHL -

Letošní ročník STIHL Timbersports bude pro české fanoušky opravdu výjimečný. Poprvé totiž budou moci zhlédnout celou dřevorubeckou špičku Evropy na Timbersports Euro Challenge 26. 5. v Plzni. Na největším závodě dřevorubců, který trumfuje už jen mistrovství světa, se představí i Martin Komárek, který bude na domácí půdě naplno závodit historicky poprvé.

Na největším závodě elity dřevorubců se utká celkem 9 zemí s 14 nejlepšími závodníky Evropy. Mezi ně se řadí i náš čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011 – Martin Komárek. Ten po dlouhých letech, kdy se v ČR představoval pouze exhibičně, bude naplno závodit před domácím publikem. České zastoupení doplní také několikanásobný mistr ČR a mistr ČR 2011 Jan Svoboda, dřevorubci Aleš Svoboda, Jan Kamír a Zdeněk Maťha. Divokou kartu pro mezinárodní závod Timbersports Euro Challenge získal Jan Wáwrů, který se po kvalifikačních závodech na Mistrovství ČR v Písku a v Sušici dostal na třetí místo z českých dřevorubců.

„Jsem velice rád, že patříme k těm několika málo zemím, které mají tu čest pořádat tento exkluzivní závod. Pro diváky je to jedinečná příležitost vidět v akci kompletní špičku Evropy, jako např. Dirka Brauna nebo Christophera Geislera,“ říká Martin Komárek. Dále dodává: „Pro nás jako organizátory to ale také znamená spoustu práce a příprav, a to především v zajištění evropských parametrů závodu. Ovšem zadostiučinění vidím v šanci českých závodníků ukázat se s takovými jmény na jednom pódiu a poměřit s nimi síly.“

Dřevorubecký sport STIHL Timbersports má čím dál větší ohlas u široké veřejnosti a sportovních nadšenců u nás i ve světě. Patří k oblíbenému klání, do kterého je zapojeno více než 20 států, přičemž úroveň výkonů každým rokem stoupá. Jaké to bude letošní rok, se můžete přijít podívat na Timbersports Euro Challenge 26. května 2012 od 13:00 v amfiteátru PLZEŇ PLAZA. Vstup je jako vždy ZDARMA.

Nominace:

1 Christophe Geissler CH
2 Dirk Braun DE
3 Martin Komárek CZ
4 Gilles Giguet FR
5 Jan Svoboda CZ
6 David Bergen BE
7 Aleš Svoboda CZ
8 Rik van Drielen NL
9 Jan Kamír CZ
10 Arkadiusz Drozdek PL
11 Zdeněk Maťha CZ
12 Hans Ove Hansson SE
13 Jan Wáwrů CZ
14 István Juhász HU

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
17/5/2012 STIHL Timbersports Euro Challenge – TZ DOC
17/5/2012 STIHL Timbersports Euro Challenge – foto low-res ZIP
17/5/2012 STIHL Timbersports Euro Challenge – foto high-res ZIP
17/5/2012 STIHL Timbersports Euro Challenge – popis disciplín DOC
17/5/2012 STIHL Timbersports Euro Challenge – FAQ DOC

Vstup do diskuze