VEKA AG: Chraňte svůj domov před vedrem, hlukem i zloději pomocí předokenních rolet

22/05/2015 Press, VEKA AG -

Vybíráme si taková okna, která splňují náročné parametry od kvality, úspory energie až po vysokou výdrž nebo nenáročnou péči. Ovšem co s dalšími požadavky, jako je zamezení hluku z venkovního prostředí, regulace světla a teploty v místnosti, izolace u starších oken nebo ochrana před zloději? Těm lze vyhovět instalováním předokenních rolet.

Rolety nabízejí účinnou ochranu před zimou, horkem, oslňujícím světlem, před nežádoucími pohledy a nezvanými hosty. Při nízkých vnějších teplotách udržují ve vnitřních prostorech teplo, a naopak při vysokých vnějších teplotách poskytují uvnitř místnosti příjemné klima. Takto účinné rolety vyrábí např. firma VEKA AG, jejíž produkty jsou vyrobeny z plastu s vysokou rázovou pružností a odolností proti povětrnostním vlivům, a zaručují tak vysokou stabilitu a odolnost proti kroucení. Pro vás i Vaše děti nabízí také rolety s integrovanou ochrannou roletou proti hmyzu. A k čemu všemu jsou předokenní rolety dobré?

Regulace teploty a světla
Předcházet problémům je vždy lepší než dodatečné starosti – to platí i o roletách. Protože se nacházejí před okny, chrání před intenzivním slunečním zářením. Tak zůstanou obytné a pracovní prostory příjemně chladné i v horkých letních dnech. V chladných zimních nocích působí naproti tomu vzduchový polštář mezi zavřenými roletami a oknem jako dodatečná tepelná izolace. Proto se teplo ve vnitřním prostoru lépe udrží.

Omezení přebytečného světla je také další důvod, proč si rolety pořídit. S moderními roletovými systémy VEKA lze osvětlení nastavovat postupně – od lehkého zatemnění po úplnou tmu. Vždy podle toho, jak intenzivně slunce svítí a kolik světla si právě v obývacím prostoru nebo ložnici přejeme. Pokud máte vysoké nároky, nechte si okenice opatřit pohyblivými lamelami. Díky nim pak můžete přesně nastavit, kolik světla má do místnosti dopadat.

Bezpečí a klid na prvním místě
Fakt, že rolety navíc chrání před nežádoucími pohledy a snižují venkovní hluk, vám dává dvojnásobně dobrý pocit. Nejste ničím rušeni a celá vaše rodina si může užít klid a pohodu. Pokud jej chceme chránit před nezvanými hosty, mohou být rolety a okenice velmi nápomocny, obzvlášť ty s důkladnou konstrukcí a vyzkoušenou technologií výroby. Pro zvýšení odolnosti vůči vloupání lze roletové systémy VEKA opatřit závěrem, který zabraňuje jejich vytažení. Vytváří před vlastním oknem další překážku, která nepřátele často odradí. Spuštěné rolety vydrží vysoké zatížení.

Jednoduché ovládání
S roletovými systémy je vše snazší. Jednoduché ovládání se postará o dokonalý komfort obsluhy každého způsobu pohonu. Mohou se vybavit jednoduchým tažným pásem, zalomenou klikou nebo elektrickým motorem. Poslední se doporučuje obzvláště v případech, kdy velkoplošné a následně i těžké rolety se mají pohybovat před posuvnými dveřmi nebo rozměrnýmiokny. Se systémy VEKA budete dokonale vybaveni i pro „inteligentní“ dům budoucnosti. Jsou vhodné pro skupinové řízení, časové spínače a dálkové ovládání.

Pěkný vzhled rozhoduje
S roletovými systémy můžete zrealizovat každou Vaši představu. Není divu – při tolika možnostech tvarů. Např. rozličné šířky různých lamel nabízejí pro každou velikost a tvar okna harmonické řešení, a to funkčně i vzhledově. S mnoha atraktivními barvami a dekory roletových skříněk a lamel najdete se systémy VEKA určitě ten správný tón.

Výhody roletových skříní VEKA na první pohled

+ rychlá a jednoduchá montáž díky kompletnímu systému
+ zarážky pro dokonalé usazení izolace a bezproblémovou funkčnost
+ integrované systémy s poloskořepinovou izolační konstrukcí pro optimální izolační hodnoty (v souladu s EnEV)
+ roletové skříně s izolačním pláštěm pro optimální izolaci: Usb = 0, 85 W/m2K
+ revizní klapky podle výběru
+ stabilní upevňovací technika s kovovými profily a sešroubováním skříně přes osazovací rám
+ díky čtyřem velikostem skříně (140, 160, 180 a 210 mm s integrovanou ochrannou roletou proti hmyzu) je možné využít pro okna a dveře různých výšek
+ dutý plášť s četnými vnitřními mřížkami pro větší stabilitu a odolnost proti kroucení
+ materiál se snadnou údržbou, odolný proti světlu a povětrnostním vlivům šikmý profil dna umožňuje snadný odvod vlhkosti
+ ovládání podle volby: páskem, kličkou nebo motorem

Další informace můžete získat na www.veka.cz.
max_veka

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
22/5/2015 VEKA – předokenní rolety – TZ DOC
22/5/2015 VEKA – předokenní rolety – foto low-res ZIP
22/5/2015 VEKA – předokenní rolety – foto high-res ZIP

Vstup do diskuze