FMX JAM: Větrný Horsefeathers FMX Jam Volume 5 je za námi

15/09/2010 FMX Jam, Press -

Praha 28. července – Horsefeathers FMX Jam – Volume 5 se podruhé představil ve Freestyle Parku v Modřanech a opět to byla neuvěřitelná show. Na akci se představilo hned 14 vynikajících freestyle motocrossařů ze třech kontinentů. Akci si nenechalo ujít zhruba dva a půl tisíce fanoušků a mnozí se neváhali vydat z měst vzdálených od Prahy stovky kilometrů.

Hlavní novinkou letošního ročníku měla být inovovaná trať o dvou skocích za sebou. Bohužel poměrně silný vítr zapříčinil, že oba skoky byly nakonec kvůli bezpečnosti postaveny vedle sebe. Slíbený NUTCASE SNICKERS fun box (dlouhá bedna) ale nechyběl a byly na něm vidět opravdové parádičky. Bohužel celou akci poměrně zásadně ovlivnil vítr, díky kterému bylo skákání hodně za hranicí rizika. Proto samotný trénink začal až v 16 hodin a první jízdy proběhly spíše formou jamu (volného ježdění) než plánovaných soubojů. I přesto byly k vidění poměrně zajímavé variace triků a mnoho jezdců se nebálo zařadit i náročnější backflipové skoky. Tradičně nejvíce do varu přivedl diváky závěrečný vláček, kdy všech 14 jezdců lítalo ve dvojicích ihned za sebou.

Jezdci mezi sebou zvolili jako nejlepšího Libora Podmola, který vyhrál NUTCASE Best Style (nejlepší a nejstylovější triky). Králem úterní Phoenix-Zepellin Caterpilar freeride session se stal Alastair Sayer z Botswany.

Martin Koreň, hlavní organizátor a jezdec, akci zhodnotil takto: „I přes větrnou loterii, která už z tak nebezpečného freestyle motocrossu udělala opravdu ďábelskou ruskou ruletu, se akce určitě povedla. Myslím, že všichni kluci do toho dali všechno a jeli hodně za hranicí rizika. Přestože byl program narušen větrem a celá akce byla pojata jako jam, tak snad nikdo z diváků nelitoval.

Po akci následovala velmi dlouhá autogramiáda. Fronta fanoušků a hlavně fanynek byla opravdu krutě nekonečná. Jezdcům to rozhodně nevadilo a mnoho z nich toho využilo jako podmět k mezinárodní družbě. Ve 20 hodin odstartuje koncert punkrocková kapela Clou. Následně se všichni přesunou přímo ve Freestyle Parku Modřany do lodní restaurace Port 62, kde proběhne tradičně velmi divoká afterparty.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
28/07/2010 FMX Jam vol.5 final – TZ DOC
28/07/2010 FMX Jam vol.5 – fotky ZIP

Vstup do diskuze