FMX Gladiator Games: XII. ročník bude historicky posledním kláním

11/11/2011 FMX Gladiator Games, Press -

Hned po zveřejnění programu FMX Gladiator Games XII., které už 3. prosince rozohní pražskou O2 Arenu, přichází další dobrý důvod, proč si tuhle akci vychutnat osobně. Organizátor Marek Rejman se rozhodl, že letošní ročník bude posledním. Vzhledem k tomu, že se show za uplynulých dvanáct let zařadila mezi nejprestižnější FMX akce, jako X-Fighters či X-Games, mají fanoušci poslední možnost užít si prestižní klání světového formátu na vlastní kůži. Nově byl do programu zařazen třeba Double backflip, takže to bude stát za to!

Na otázku, proč tahle jedinečná akce mizí z našich kalendářů na příští rok, říká duchovní otec FMX Gladiator Games, Marek Rejman: „Za těch 12 let jsme dostali Prahu na světovou mapu FMX, ale v nejlepším se má přestat. Naše akce byla první FMX akcí v Evropě. Rád bych poděkoval všem našim fanoušků za úžasnou podporu. A Petrovi Kuchařovi, že mě ukázal cestu. Byla to skvělá jízda.“

Za dobu své existence show skutečně zpopularizovala do té doby okrajový sport pro úzkou skupinu fanoušků a otevřela náruč adrenalinu široké veřejnosti. Fanoušci obdivovali akce, které se nesmazatelně zapsali do historie freestyle sportů. Vzpomeňme například na první salto na sériovém Harley Davidsonu, salto s pražským primátorem, trojitý backflip v jednom okamžiku (motorka, sněžný skútr a čtyřkolka) nebo Petra Piláta a jeho zápis do Guinessovy knihy rekordů. Akce se během let zcela oprostila od suchého bodování skoků a dnes její styl napodobuje většina špičkových FMX akcí. Pořadatelé každý rok posouvali laťku adrenalinu o nějaký ten stupínek výš, takže letos je zase na co těšit.

„Skok pro BEST TRIK bude dlouhý 32 metrů. To je něco, co se prostě musí vidět,“ vyjmenovává letošní novinky Marek Rejman, „navíc bude poprvé ve vzduchu i automobil, konkrétně Fiat Punto. Testovací skok nebude, čeká nás tak adrenalin ´na ostro´.“ Proto by fanoušci neměli smutnit a skutečně si vychutnat freestylovou motocrossařskou špičku v čele s Jacksonem Strongem a Blake Williamsem. Chybět nebude matador českého FMX Petr Kuchař a naše současná elita jako úřadující mistr světa Libor Podmol, stále lépe jezdící Petr Pilát a Martin Koreň. Na sněžném skútru se představí bratři Colten a Caleb Moore a Jimmy Blaze. Přijede i další vítěz X-Games na sněžném skútru Daniel Bodin, ten se však publiku se představí na motorce. Nově se do programu FMX GG 2011 dostal DOUBLE BACKFLIP v podání Scotta Murraye. A to vše samozřejmě za doprovodu živé kapely a krásných bojovnic o MISS FMX Gladiator Games 2011.

Nejaktuálnější novinky najdete na facebooku FMX Gladiator Games. Další informace pak na www.fmxgladiatorgames.com

Informace o akreditacích najdete zde

Freestyle Motocross Gladiator Games se konají 3. 12. 2011 v pražské O2 Areně 19:45 hodin.
Vstupenky k dostání v síti SAZKA TICKET nebo na portálu www.sazkaticket.cz.
Ceny od 690 Kč do 1 490 Kč.

Datum vydání Název Stáhnout DOC
11/11/2011 FMX GG 2011 – Historicky poslední ročník – TZ DOC

Vstup do diskuze