SPORT KONCEPT: Lukáš Bauer závodí s holemi a rukavicemi LEKI

09/11/2011 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Česká lyžařská star Lukáš Bauer a německá značka světové špičky LEKI vyrábějící sjezdové, běžecké a trekové hole, hole pro nordic walking a sportovní rukavice, od teď drží za jeden provaz. Toto významné spojení vede k jedinému cíli: předvést maximální výkon na zimních olympijských hrách v Soči 2014.


Lukáš Bauer a generální ředitel společnosti LEKI Klaus Lenhart stvrdili ve výrobním závodě Tachov smlouvu o vzájemné spolupráci. Lukáš Bauer se už na sezonu 2011/12 bude připravovat s holemi a rukavicemi LEKI, ve kterých osobně vidí velký potenciál, především v systému Trigger Shark s kombinací rukavic Shark. Klaus Lenhart oproti tomu vítá možnost zlepšovat produkty s jedním z nejlepších lyžařů světa.

Lukáš k tomu říká: „Jedním z hlavních důvodů proč jsem se rozhodl pro LEKI, byla i možnost aktivně se podílet na vývoji nových holí a rukavic. Důležitý pro mě je i fakt, že továrna LEKI je v Tachově, což značně ulehčuje komunikaci a rychlost převedení mých zlepšováků do reality. Zároveň mě tak trochu baví jít proti proudu a být ve startovním poli jiný. Velmi na mě zapůsobilo, že samotnému podpisu smlouvy byl přítomen i samotný majitel firmy Klaus Lenhart.“ Dále dodává: „Často trénuji s německými běžci, a ti právě LEKI mají a tak už jsem měl něco i vyzkoušené. Hodně mě zaujal systém Trigger Shark, tedy spojení hole a rukavice, který zatím nikdo jiný nenabízí. Teď už můžu říct, že mně osobně velmi vyhovuje. Nabízí opravdu ideální přenos síly do záběru. Další velkou výhodu vidím při skiatlonech a závodech, kdy je nutné měnit nebo sundávat hole. Tady je to jen click a jedete. To je určitě několik cenných desetinek či vteřinek k dobru.“

Na značku LEKI se spoléhá mnoho světových sportovců především v alpském lyžování, kde tato značka naprosto dominuje. Z významných jmen jmenujme například Bodie Miller, Lindsey Vonn, Didier Cuche, Ivica Kostelič a plno dalších. Mezi běžkaři boduje kromě Lukáše, mimo jiné i česká ženská jednička Eva Nývltová nebo Němec René Sommerfeldt, kterého v sezoně 2007/08 drtivým vítězstvím ve Světovém poháru překonal právě Bauer.

Lukáš Bauer
Lukáš rozhodně není nováčkem na scéně, o čemž svědčí i spolupráce se značkou LEKI. Od roku 1997, kdy přišel jeho první start na mistrovství světa a rok poté první účast na zimních olympijských hrách v Naganu, získal mnoho cenných vítězství. První vítězství ve světovém poháru slavil doma v Novém Městě v roce 2003. O tři roky později se mu na Olympijských hrách v Turíně podařilo získat stříbro v závodě na 15 km klasicky. Je dvojnásobným vítězem Tour de Ski a v sezóně 2007/2008 i historicky prvním českým vítězem celkového Světového poháru v běhu na lyžích. Na ZOH 2010 ve Vancouveru získal dvě bronzové medaile v závodě na 15km volně a ve štafetě.

Lukáš Bauer má motivaci udržet si výkonost další tři roky s olympijským vrcholem v Soči. LEKI mu bude spolehlivým partnerem a bude mu přát vydařené sezony plné úspěchů bez zranění. Vrcholem letošní lyžařské sezóny bude pro Lukáše Tour de Ski s cílem být na vrcholu Alpe Cermis opět první. Dále pak SP v Novém Městě na Moravě a možná také slavný Vasův běh.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
9/11/2011 LEKI – Lukáš Bauer – TZ DOC
9/11/2011 LEKI – Lukáš Bauer – fotky ZIP

Vstup do diskuze