STIHL Timbersports: Dřevorubecká sezóna STIHL Timbersports startuje: souboje nejlepších českých dřevorubců budou letos k vidění i v Praze. Finále proběhne ve ski areálu Ještěd v Liberci

04/04/2014 Press, STIHL -

Letošní sezóna STIHL Timbersports opět slibuje velkou podívanou pro fanoušky a zároveň představuje výzvu pro sportovce v této stále více oblíbené dřevorubecké soutěži. Proti sobě bude stát silná konkurence včetně osminásobného mistra ČR Jana Svobody. Celou roadshow budou hostit atraktivní destinace, mezi kterými nebude chybět ani např. Praha, Lipno či Písek. Velké finále, ve kterém se utkají ti nejlepší dřevorubci republiky, bude probíhat 1. června pod skokanskými můstky ve ski areálu Ještěd v Liberci.

Laťka se bude držet vysoko. Stejně jako minulý rok i letos pořadatelé připravili pět kvalifikačních závodů – neustále se totiž zvyšuje zájem o účast nejen mezi závodníky, ale také celá série STIHL Timbersports láká čím dál tím více diváků. Ti nejlepší sportovní dřevorubci se utkají v opravdu velké konkurenci. Po loňské velice vyrovnané sezóně a vzhledem k zvyšování výkonnosti české špičky nebude mít osminásobný mistr ČR Jan Svoboda lehkou pozici pro další obhajobu titulu – nejen Zdeněk Maťha a pro finále „domácí“ Martin Roušal mu budou rovnocennými soupeři!

Výběr těch nejlepších se uskuteční během kvalifikačních závodů. Premiérovým soubojem se stal CZECH CUP SILVA REGINA na brněnském lesnicko-zemědělském veletrhu, kde se do popředí dostal Zdeněk Maťha. Následně dřevorubcům otevře brány písecké Velké náměstí 27. dubna, třetí květnový den pak bude patřit náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Hned následující den se celá série STIHL Timbersports přesune do divácky oblíbené Sušice na náměstí Svobody. Předposlední sportovní klání se odehraje v Lipně nad Vltavou na Kramolíně 24. května a celá dřevorubecká soutěž vyvrcholí nejlepšími finálovými výkony v rámci CZECH SERIES 1. června pod skokanskými můstky ve ski areálu Ještěd v Liberci.

V něm budou sportovci muset prokázat svojí zručnost, rychlost a přesnost v šesti disciplínách. Jako první na ně čeká SPRINGBOARD, při kterém se musejí vypořádat s přesekávání kmene z prkna ve výšce. Následují STIHL STOCK SAW, řezání klasickou motorovou pilou, a STANDING BLOG CHOP, přesekávání stojícího kmene. Další výzvou se stane SINGLE BUCK, kde musejí závodníci předvést své dovednosti s ruční pilou. V disciplíně UNDERHAND CHOP musí sportovci prokázat svoji zručnost v přesekávání ležícího kmene a jako třešnička na závěr je připravena disciplína s názvem HOT SAW, řezání extrémně silnou pilou.

Ve světovém měřítku se letos utká i naše ikona tohoto sportu Martin Komárek, který poměří své síly se světovou elitou v závodu STIHL® TIMBERSPORTS® CHAMPIONS TROPHY v maďarské Budapešti. Martin bude čelit celkem sedmi nejlepším dřevorubcům světa a v náročném systému K.O. bude muset v duelu s ostatními zvládnout čtyři po sobě jdoucí disciplíny v lepším čase než jeho soupeř, tak aby mohl postoupit do dalšího kola. Českého favorita mohou fanoušci podpořit i díky živému přenosu na internetu 17. května ve 20 hodin.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
04/04/2014 STIHL Timbersports sezona 2014 – TZ DOC
04/04/2014 STIHL Timbersports sezona 2014 – fotky ZIP